LOMBARD w Bydgoszczy
WYŻSZA KULTURA LOMBARDU

Sprzedaż auta podczas trwającego zastawu

Dacia Duster w lombardzie

Jest to kolejna historia lombardowa opowiadająca o sprzedaży samochodu podczas trwającego zastawu lombardowego.

Pan Zbyszek miał nagły i palący problem finansowy. Podczas trwającej pandemii nie trudno o taką sytuację. Posiadał również samochód, który dopiero co wykupił z leasingu i którego nawet nie zdążył jeszcze przerejestrować. Była to kilkuletnia Dacia Duster, nie najnowszy model ale z bardzo niewielkim przebiegiem i co najważniejsze, wyglądała na „nie bitą” czyli na samochód z bezwypadkowym przebiegiem. Cena rynkowa takiego samochodu to ok. 40.000 ale Pan Zbyszek zadowolił się pożyczką w wysokości 15.000zł.

Po kilku dniach Pan Zbyszek zauważył, że jego problemy finansowe mogą się przeciągnąć a trzymanie samochodu na lombardowym parkingu wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Kiedy dostał z salonu bardzo korzystną ofertę na zakup nowego samochodu dojrzał do decyzji o sprzedaży swojej Dacii. Nasze bydgoskie lombardy nie mają w cenniku takiej usługi dlatego, że ciężko ją wycenić. Udostępnianie kupującym samochodu Klienta, oględziny i jazdy próbne, wizyty w stacji diagnostycznej czy w innych warsztatach mające na celu określenie kondycji a co za tym idzie wartości samochodu są w efekcie bardzo czasochłonne. Poza tym w interesie lombardu jest raczej jak najdłużej trwający zastaw. Jednakże polityka naszych lombardów uznaje, że najlepszą reklamą jest zadowolony Klient dlatego dokładamy starań aby Klienci byli usatysfakcjonowani i mieli o nas dobre zdanie i w przypadku Pana Zbyszka zgodziliśmy się na przeprowadzenie całego procesu sprzedaży auta z parkingu lombardowego.

Potencjalny kupiec mógł samochód dokładnie obejrzeć i dokonać jazdy próbnej osobiście kierując samochodem. Możliwość sprawdzenia samochodu z poziomu kierowcy jest bardzo ważnym elementem sprzedaży samochodu i wzmacnia zaufanie pomiędzy sprzedającym a kupującym. Kupiec zapoznał się w jednym z naszych lombardów z pełną dokumentacją samochodu i zdecydował się na zakup.

W pomieszczeniu lombardu dokonano transakcji zakupu samochodu i jednocześnie wykupienia go z lombardu. Pan Zbyszek nie był zmuszony do zorganizowania gotówki na wykupienie swojego samochodu tylko mógł cała operację przeprowadzić bez angażowania środków z zewnątrz. Uważam, że takie podejście daje naszym Klientom nieco swobody, gdzie ustalona data wykupu samochodu nie jest nieodwołalna i nie powoduje jego utraty (bardzo często przesuwamy tę datę na życzenie Klienta) a dostęp do samochodu nie jest całkowicie odcięty.

KALKULATOR LOMBARDOWY

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na ile dni?
Przykład obliczony dla wyrobów ze złota
kwota zwrotu
Sprawdź ofertę dla innych kategorii

NASZE PUNKTY

LOMBARD 1 NIECZYNNY!!!

Lombard w trakcie przenoszenia! Zapraszamy do drugiego punktu
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy

LOMBARD 2 Powiększony!!!

Działamy teraz ze zdwojoną mocą. Pracujemy również w soboty.
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy