LOMBARD w Bydgoszczy
WYŻSZA KULTURA LOMBARDU

Złoto – pożyczki pod zastaw Bydgoszcz

Złoto w ostatnich miesiącach stało się bardzo pożądanym produktem i dlatego jego cena uległa znacznemu wzrostowi przez co zastawy lombardowe w złocie okazały się bardzo wygodne dla pożyczających gotówkę. Za drobne elementy biżuterii można pożyczyć całkiem przyzwoite sumy pieniędzy. Zadowoleni są też udzielający pożyczki, ponieważ nie muszą się martwić o zbywalność zastawu i mogą spokojnie wydłużyć czas oczekiwania na odbiór bez konieczności wykupywania złota w terminie przewidzianym umową.

W styczniu 2021r wartość gramu złota w przeliczeniu na próbę 585 wynosiła blisko 120zł a wysokość udzielanych pożyczek/1gram oscylowała wokół 100zł/gram a dla stałych Klientów często więcej. Kwota ta może wzrosnąć w przypadku ładnych wyrobów, które mogą znaleźć nabywcę jako biżuteria złota a nie jak złom złota sprzedawany złotnikom.

Podczas wyceniania złota bierzemy pod uwagę próbę złota i obliczamy stosowną jego wartość w odniesieniu do próby 585 (14 karatów). Kolejnym ważnym czynnikiem uwzględnianym przy wycenie gotowych wyrobów ze złota jest waga kamieni, które to często nie mają specjalnej wartości i są przez nas wyrzucane. W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy do oszacowania wagi kamieni osadzonych w wyrobach ze złota aby udzielić pożyczki tylko biorąc pod uwagę wartość samego złota w wyrobie.

UWAGA!!!

Termin „pożyczki pod zastaw” jest terminem zakorzenionym wśród Klientów lombardów i dlatego prezentujemy nasze usługi w oparciu o ten popularny termin jak również pod kątem pozycjonowania. W praktyce stosujemy wyłącznie formę sprzedaży i wykupu z przyrzeczeniem terminu wykupu. Wysokość opłat jakie pobieramy zgodne są z przepisami polskiego prawa i nie przekraczają wartości, które przepisy narzucają kredytom konsumenckim.

KALKULATOR LOMBARDOWY

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na ile dni?
Przykład obliczony dla wyrobów ze złota
kwota zwrotu
Sprawdź ofertę dla innych kategorii

NASZE PUNKTY

LOMBARD 1 NIECZYNNY!!!

Lombard w trakcie przenoszenia! Zapraszamy do drugiego punktu
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy

LOMBARD 2 Powiększony!!!

Działamy teraz ze zdwojoną mocą. Pracujemy również w soboty.
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy