LOMBARD w Bydgoszczy
WYŻSZA KULTURA LOMBARDU

Skup złota i biżuterii złotej Bydgoszcz

Skup Złota

130 zł/gram – Cena skupu złota, złomu złota, złotej biżuterii.

Cena dotyczy próby 585 (14 karatów). W przypadku kiedy wyroby maja inną próbę wówczas mnożymy wycenianą wagę przez odpowiedni współczynnik.
Jeśli złota bransoletka posiada próbę 750 i waży 10gr wówczas jej wartość w skupie wyniesie:
Cena = 110zł x 10gr x 750/585 = 1410zł

Sprzedający biżuterię w naszym skupie złota musi:
• mieć ukończone 18 lat;
• być faktycznym właścicielem biżuterii;
• posiadać nieograniczone prawo do przeniesienia własności.

Uwaga! W trakcie wykonywania usługi skup złota sprzedający złoto zostanie poproszony o wylegitymowanie się ważnym dokumentem tożsamości.

Jak przebiega proces skupu złota w naszych lombardach?

Skupujemy złoto zakupione zarówno u nas, jak i u innych dilerów. Skupujemy również złoto przywiezione z zagranicy.

Nasze bydgoskie lombardy prowadzą skup złota użytkowego,  czyli wszelkich przedmiotów wykonanych ze złota, takich jak: biżuterii, medali, odznaczeń, złomu, innych przedmiotów o próbie co najmniej 333.

Jeśli posiadasz np. atrakcyjną, niezniszczoną biżuterię, pierścionek łańcuszek, kolczyki czy zawieszkę bądź bransoletkę wyglądającą wciąż atrakcyjnie to zaproponujemy Ci jeszcze lepszą cenę. Jest tak dlatego, że zainwestujemy w polerkę Twoich wyrobów ze złota i ewentualna naprawę ubytków doprowadzając do stanu w jakim będzie można sprzedać to jako wyrób ze złota. Warunkiem do takiej transakcji jest atrakcyjność handlowa danego przedmiotu ze złota.

W procesie skupu złota wypłacamy gotówkę za sam metal co oznacza, że przed procesem ważenia dokonujemy usunięcia wszelkiego rodzaju kamieni czy ozdób. Jeśli jednak, twój wyrób jest na tyle ładny, że zdecydujemy się wystawić go na sprzedaż jako biżuteria używana to zyskujesz podwójnie – na wyższej cenie skupu / 1gram złota oraz na wadze towaru, gdzie liczona waga zawiera wagę kruszcu jak i kamieni.

Jeśli jednak posiadasz złoto niepotrzebne i dla Ciebie bezużyteczne to nie wahaj się nas odwiedzić. Nie warto inwestować w uszkodzoną i niemodną biżuterię. Lepiej się jej pozbyć i zainwestować pieniążki w inny sposób. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto odwiedzić nasz punkt skupu złota w Bydgoszczy. Jeśli sprzedajesz złoto samodzielnie musisz się z potencjalnym kupującym spotkać i pozwolić jej/jemu przymierzyć Twój wyrób ze złota co rodzi oczywiste wątpliwości i obawy. Z drugiej strony kupujący wyroby ze złota chętniej kupią je od sprawdzonej firmy, która gwarantuje jakość złota i przyjmuje zwroty udzielając na swoje wyroby rękojmi. Dlatego nam jest łatwiej sprzedać Twoje złoto tak aby każdy w tej transakcji był zadowolony.

Złoto stosowane do produkcji złotej biżuterii w rzeczywistości jest stopem czystego złota z różnymi metalami takimi jak srebro, miedź, cynk, nikiel, pallad. Najczęściej spotkać możemy stopy z dodatkiem srebra i miedzi.  Dodatek metali nieszlachetnych nazywany jest „ligurą” lub „ligaturą”. Cena złota może się różnić w zależności od ilości czystego złota i określana jest za pomocą  próby złota, czyli procentowej lub wagowej ilości czystego złota znajdującego się  w danym wyrobie.  

Uwaga! Uprzejmie informujemy, iż nie prowadzimy skupu złotego pyłu ani nieoczyszczonego złota dentystycznego. Nasza firma skupuje złoto o próbie minimum 333 dla złota (8 karatowe złoto). Nie ma minimalnej ani maksymalnei ilości skupowanego złota

Co to jest próba złota i jakie są rodzaje prób złota?

Próba złota – jest to sposób określenia zawartości złota w stopie wyrażony w promilach, czyli jeśli stop zawiera połowę czystego złota to będzie to próba 500.

Złoto w czystej postaci jest metalem o barwie jaskrawożółtej, bardzo miękkim i ciągliwym. Bardzo dobrze przewodzi elektryczność i nie rdzewieje pod wpływem działania warunków atmosferycznych. Czyste złoto jest bardzo miękkie dlatego by uzyskać pożądaną twardość, wytrzymałość i kolor, złoto stapia się z innymi metalami. W celu standaryzacji ilości złota w stopie wprowadzono tzw. próby złota:

 • 0 próba 999 zawiera 99,9% czystego złota
 • 1 próba 960 zawiera 96,0% czystego złota
 • 2 próba 750 zawiera 75,0% czystego złota
 • 3 próba 585 zawiera 58,5% czystego złota
 • 4 próba 500 zawiera 50,0% czystego złota
 • 5 próba 375 zawiera 37,5% czystego złota
 • 6 próba 333 zawiera 33,3% czystego złota


Ilość złota w stopie określa się też w karatach, gdzie 1 karat to 1/24 zawartości wagowej złota w tym stopie:

 • 24-karatowe – próba 1000 (z definicji, w rzeczywistości znajdujące się w handlu monety bulionowe zawierają do 99,999% złota)
 • 23-karatowe – próba 958
 • 22-karatowe – próba 916
 • 18-karatowe – próba 750
 • 14-karatowe – próba 585
 • 12-karatowe – próba 500
 • 10-karatowe – próba 417
 • 9-karatowe – próba 375
 • 8-karatowe – próba 333

KALKULATOR LOMBARDOWY

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na ile dni?
Przykład obliczony dla wyrobów ze złota
kwota zwrotu
Sprawdź ofertę dla innych kategorii

NASZE PUNKTY

LOMBARD 1 NIECZYNNY!!!

Lombard w trakcie przenoszenia! Zapraszamy do drugiego punktu
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy

LOMBARD 2 Powiększony!!!

Działamy teraz ze zdwojoną mocą. Pracujemy również w soboty.
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy