LOMBARD w Bydgoszczy
WYŻSZA KULTURA LOMBARDU

Rowery – pożyczki pod zastaw Bydgoszcz

Rowery zastaw lombardowy

Dlaczego rower jest dobrym zastawem lombardowym?

W naszym punkcie na Piotrowskiego 21 przyjmujemy pod zastaw również rowery. Rower jest bardzo wygodnym zastawem szczególnie w okresie zimowym kiedy go nie używamy i nie jest nam potrzebny. Pomimo rozmiarów bardzo łatwo jest go dostarczyć gdyż rowerem można przyjechać i odjechać bez konieczności transportowania go środkami komunikacji miejskiej.

Na rynku jest wiele rowerów tzw. „marketowych” kupionych za kilkaset zł w markecie. Wiele z nich z zakresu cenowego 300-500zł to rowery bardzo kiepskie i takich rowerów staramy się nie przyjmować. Wyjątek stanowią rowery marketowe w bardzo dobrym stanie ale wówczas pożyszki oscylują w zakresie 50-150zł.

Szczególna sytuacja ma miejsce w odniesieniu do rowerków dziecięcych z kołami 12 i 16 cali. Ich jakość jest porównywalna we wszystkich sklepach, bez względu na to czy jest to sklep markowy czy market, jednakże ich wartość jako zastawu również jest niska bo w granicach 50-100zł.

Zupełnie osobną grupę stanowią rowery dziecięce o rozmiarach kół 20″(cali). Takich rowerków jest stosunkowo mało na rynku modele od znanych i uznanych producentów oferujemy pożyczki w wysokości nawet 700zł.

Natomiast rowery markowe dla młodzieży i dorosłych są u nas zawsze mile widziane a kwoty pożyczek ustalamy na 50% ich wartości rynkowej lub nieco więcej w wyjątkowych przypadkach. To czy rower jest brudny lub stary nie ma większego znaczenia. Liczy się jego stan techniczny i pozycja na rynku rowerów używanych.

Bardzo ważnym czynnikiem podnoszącym wartość wyceny roweru jest udokumentowanie zakupu. Wiadomo iż bardzo łatwo wejść w posiadanie cudzego roweru dlatego Klienci przedstawiający dowód zakupu są szczególnie traktowani i dostają wyższe kwoty pożyczek. Udokumentować prawa do posiadania roweru można na kilka sposobów. Oprócz klasycznego przedstawienia paragonu, imiennej faktury czy wypisanej karty gwarancyjnej można też pokazać logowanie na stronę producenta, na której rower ten jest przypisany do zalogowanej osoby. Można przedstawić dokument elektroniczny potwierdzający zakup lub udokumentować zawarcie transakcji poprzez sklep internetowy czy portal aukcyjny. Chodzi o to aby nas przekonać, że przyprowadzony pod zastaw rower faktycznie należy do osoby, z którą spiszemy umowę pożyczki pod zastaw.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych zastawów lombardowych i ich wyceny:


Merida zastaw lombardowy

Rower MERIDA XC TFS 500

Szacowana wartość zastawu to 1500-1800zł. Została udzielona pożyczka w kwocie 1000zł

RAMA-Matts TFS pro-D SingleROZMIAR-22″
AMORTYZATOR-RST First Air 100
HAMULEC P/T-Shimano M445 180/160mm
KORBA-Shimano M430 octa 44-32-22
PRZERZUTKA PRZÓD-Shimano Deore
PRZERZUTKA TYŁ-Shimano XT-9
KASETA-Shimano CS-HG50 11-34
KIEROWNICA-XM Speed CEN
MOSTEK-XM Speed CEN
PIASTA P/T-Shimano M435 centerlock
PEDAŁY-XC alloy
OBRĘCZE-Matts PRO-D
SIODŁO-XM Side-3
SZTYCA-XM Speed 31,6
MANETKA P/T-Shimano Deore rapidfire 3/9
OPONA P/T-Merida Race Lite 2,1

Z uwagi na dość dobry stan roweru i udokumentowane źródło pochodzenia udzieliliśmy pożyczki lombardowej w wyższej kwocie niż zakładane 50% ceny rynkowej. Merida jest marką znaną na naszym rynku a prezentowany egzemplarz posiada osprzęt typowy dla wysokich osób lubiących rywalizację w MTB.


Giant Braas zastaw lombardowy

Rower GIANT BRASS

Szacowana wartość roweru to 900-1100zł. Kwota udzielonej pożyczki wyniosła 600zł

Rama Giant Brass AluxX Aluminiowa
Rozmiar Ramy S 12.5″
Amortyzator na przednim kole firmy RST Launch RA, skok 100mm
Tylna przerzutka SRAM X.5
Piasta Przednia Formula Disc 36×100
Piasta Tylna Formula Disc 32×135
Korba SR Duro-S, 32
Manetki SRAM X-Gen Trigger 8-biegów

Rower miał dokumenty zakupu, używany był zaledwie przez 5 miesięcy i nie nosił praktycznie żadnych oznak użytkowania. Rower jest mało popularny gdyż jest to rowerek do takich dyscyplin rowerowych jak dual, dirt czy street ale jego stan wizualny i techniczny pozwolił na przyzwoitą wycenę.


Rower Grand pod zastaw

Rower GRAND

Szacowana wartość roweru to 100-150zł. Kwota udzielonej pożyczki wyniosła 70zł.

Rowerek w dość dobrym stanie ale niestety jest to bardzo słaby jakościowo wyrób „marketowy”.


UWAGA!!!

Termin „pożyczki pod zastaw” jest terminem zakorzenionym wśród Klientów lombardów i dlatego prezentujemy nasze usługi w oparciu o ten popularny termin jak również pod kątem pozycjonowania. W praktyce stosujemy wyłącznie formę sprzedaży i wykupu z przyrzeczeniem terminu wykupu. Wysokość opłat jakie pobieramy zgodne są z przepisami polskiego prawa i nie przekraczają wartości, które przepisy narzucają kredytom konsumenckim.

KALKULATOR LOMBARDOWY

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na ile dni?
Przykład obliczony dla wyrobów ze złota
kwota zwrotu
Sprawdź ofertę dla innych kategorii

NASZE PUNKTY

LOMBARD 1 NIECZYNNY!!!

Lombard w trakcie przenoszenia! Zapraszamy do drugiego punktu
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy

LOMBARD 2 Powiększony!!!

Działamy teraz ze zdwojoną mocą. Pracujemy również w soboty.
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy