LOMBARD w Bydgoszczy
WYŻSZA KULTURA LOMBARDU

Skup Telefonów Bydgoszcz

Telefony komórkowe

Jak wygląda skup telefonów w naszym lombardzie?

Skup telefonów jest jednym z filarów działania lombardów. Klienci, którzy podpisali umowę z operatorem, a są zadowoleni z dotychczas używanego telefonu, szukają korzystnej możliwości szybkiej sprzedaż aparatu komórkowego otrzymanego w sieci. Cena telefonu u operatora jest często symboliczna, a realne koszty jego nabycia są zawarte w atrakcyjnym abonamencie. Klient sieci komórkowej w momencie zawarcia umowy staje się jego właścicielem.

W naszym lombardzie najwyżej cenione w skupie są najnowsze modele telefonów wprowadzane często na rynek z nowymi taryfami dla abonentów. Niestety ceny najnowszych komórek szybko są korygowane na rynku wtórnym, dlatego też jeżeli klient chce sprzedać taki telefon nie powinien z tym zwlekać.

Należy też być świadomym co w realiach rynku wtórnego oznacza telefon „fabrycznie nowy”, żeby nie zostać zaskoczonym wyceną.

Skupujemy nowe telefony. Na jakie parametry zwracamy uwagę?

Najważniejsze cechy nowych telefonów przy skupie lombardowym to:

  • oryginalne opakowanie zgodne z numerem identyfikacyjnym imei aparatu komórkowego
  • brak jakichkolwiek rysek,
  • brak wykonanych jakichkolwiek połączeń telefonicznych
  • brak blokady simlock (jeśli została zdjęta, dokument dotyczący usługi usunięcia blokady z sieci operatora, będący podstawą dalszego obowiązywania gwarancji)
  • niesformatowana, oryginalnie zapakowana bateria
  • komplet oryginalnie zapakowanych akcesoriów, włącznie z fabrycznie dodawaną kartą pamięci
  • folia ochronna na powierzchniach płaskich telefonu, fabrycznie położona (istnieją pojedyncze modele nie posiadające tej folii)
  • dokument zakupu i karta gwarancyjna
  • w przypadku pojedynczych modeli telefonów wyceny mogą być niższe z racji wysokiej awaryjności bądź znikomej popularności danego produktu (nieznane marki, trudne do serwisowania, nietypowe egzemplarze)
  • gdy telefon wyszedł w bardziej rozbudowanych zestawach (np. seria z lepszej jakości akcesoriami, uchwytem samochodowym) można spodziewać się wyższej kwoty sprzedaży

Co jeśli telefon przeznaczony na sprzedaż jest używany?

Jeżeli telefon nie spełnia, któregoś z powyższych warunków, możliwe, że nie będzie mógł być wyceniony jako egzemplarz fabrycznie nowy. Za telefon zgodny z powyższym opisem jesteśmy zaproponować możliwie wysoką kwotę, z niedużym marginesem względem ofert na aukcjach internetowych.

Dokładamy wszelkich starań aby wycena lombardowa dla skupu telefonów była w naszych punktach możliwie wysoka i konkurencyjna.

Natomiast telefony typowo używane czyli użytkowane przez właściciela kilka miesięcy lub dłużej poddawane są starannej analizie, zbadaniu podstawowych parametrów technicznych pod kątem sprawności i oceny popularności tych telefonów na rynku wtórnym. Wiadomo, że jeśli sami Państwo wystawicie telefon na sprzedaż poprzez platformy sprzedażowe, wówczas uzyskacie wyższą cenę sprzedaży ale nie wiadomo kiedy to będzie i czy w ogóle uda Wam się uzyskać satysfakcjonującą kwotę. Sprzedając telefon komórkowy u nas otrzymujecie Państwo gotówkę od ręki i nie musicie się dalej martwić sprzedażą, gwarancją bądź rękojmią za ten sprzęt.

KALKULATOR LOMBARDOWY

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na ile dni?
Przykład obliczony dla wyrobów ze złota
kwota zwrotu
Sprawdź ofertę dla innych kategorii

NASZE PUNKTY

LOMBARD 1 NIECZYNNY!!!

Lombard w trakcie przenoszenia! Zapraszamy do drugiego punktu
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy

LOMBARD 2 Powiększony!!!

Działamy teraz ze zdwojoną mocą. Pracujemy również w soboty.
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy