LOMBARD w Bydgoszczy
WYŻSZA KULTURA LOMBARDU

Szacunek Klienta – zastawione auto czekało na niego 9 miesięcy

Opel Vectra B w lombardzie

Pewnego razu przyjęliśmy zastaw od Pana Grzegorza, samochód marki Opel Vectra kombi. Wartość rynkowa samochodu wynosiła wówczas ok 7 tysięcy ale Pan Grzegorz potrzebował tylko 1000zł więc autko zostało u nas za dość niską cenę.

Upłynał miesiąc oraz deklarowane przez nas 2 tygodnie, który to czas zawsze  czekamy ponad termin zapisany w umowie a Pana Grzegorza nie ma. Później odezwał się iTelefonicznie prosił kilkakrotnie o przedłużenie terminu odbioru. Nie robiliśmy z tym najmniejszych problemów ponieważ różnica między kwotą pożyczki a wartością samochodu była dość znaczna czyli bezpiecznie mogliśmy poczekać aż Klient ułoży sobie swoje sprawy.

Po dwóch miesiącach Pan Grzegorz przestał jednak dzwonić a po czterech miesiącach miał wyłączony telefon. Miałem wyrzuty sumienia sprzedawać ten samochód, widywałem wcześniej kilkakrotnie Pana Grzegorza w Myślęcinku z rodziną i odniosłem wrażenie, że jest to bardzo przyzwoity człowiek, że musiała go spotkać jakaś nadzwyczajna sytuacja. 

Jednak po ośmiu miesiącach bez kontaktu z Panem Grzegorzem postanowiłem jednak przygotować auto do sprzedaży. Po wyczyszczeniu samochodu i doprowadzeniu do stanu używalności Pan Grzegorz pojawił się niespodziewanie w naszym Lombardzie. Ledwie go poznałem. Okazało się że jest budowlańcem i spadł z rusztowania podczas jednej z robót. Spędził w szpitalu kilka miesięcy, telefon mu wyłączyli, generalnie był zdruzgotany. Był pokrzywiony i ledwie chodził. Poprosił mnie o samochód ale nie dysponował taką gotówką na jaką się umówiliśmy i Pan Grzegorz odebrał samochód z symbolicznymi odsetkami po 9 miesiącach.

Od tamtej pory go nie widziałem, nie wiem jak potoczyły się jego losy ale tamtego dnia ze łzami w oczach mi dziękował za odzyskanie samochodu.

KALKULATOR LOMBARDOWY

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na ile dni?
Przykład obliczony dla wyrobów ze złota
kwota zwrotu
Sprawdź ofertę dla innych kategorii

NASZE PUNKTY

LOMBARD 1 NIECZYNNY!!!

Lombard w trakcie przenoszenia! Zapraszamy do drugiego punktu
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy

LOMBARD 2 Powiększony!!!

Działamy teraz ze zdwojoną mocą. Pracujemy również w soboty.
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy