Skup Złota Bydgoszcz

Skup złota Bydgoszcz

Próba 585 (14 Karatów) - cena skupu 110zł/gram

Cena skupu złota, złomu złota, złotej biżuterii.

Zapłata za przedmiot transakcji skupu złota następuje tak szybko, jak tylko ukończony zostanie proces weryfikacji czystości złomu biżuterii złota.

Sprzedający biżuterię w naszym skupie złota musi:
• mieć ukończone 18 lat;
• być faktycznym właścicielem biżuterii;
• posiadać nieograniczone prawo do przeniesienia własności.

Uwaga! W trakcie wykonywania usługi skup złota sprzedający złoto zostanie poproszony o wylegitymowanie się ważnym dokumentem tożsamości.

Czy skupujemy tylko złoto zakupione u nas?

Nie. Skupujemy złoto zakupione zarówno u nas, jak i u innych dilerów. Skupujemy również złoto przywiezione z zagranicy.

Telpartner prowadzi skup złota użytkowego,  czyli wszelkich przedmiotów wykonanych ze złota, takich jak:

biżuterii, medali, odznaczeń, złomu, innych przedmiotów o próbie co najmniej 333.


Jeśli posiadasz np. atrakcyjną, niezniszczoną biżuterię, pierścionek łańcuszek, kolczyki czy zawieszkę bądź bransoletkę wyglądającą wciąż atrakcyjnie to zaproponujemy Ci jeszcze lepszą cenę.

W procesie skupu złota wypłacamy gotówkę za sam metal co oznacza, że przed procesem ważenia dokonujemy usunięcia wszelkiego rodzaju kamieni czy ozdób. Jeśli jednak, twój wyrób jest na tyle ładny, że zdecydujemy się wystawić go na sprzedaż jako biżuteria używana to zyskujesz podwójnie - na wyższej cenie skupu / 1gram złota oraz na wadze towaru, gdzie liczona waga zawiera wagę kruszcu jak i kamieni.

Złoto stosowane do produkcji złotej biżuterii w rzeczywistości jest stopem czystego złota z różnymi metalami takimi jak srebro, miedź, cynk, nikiel, pallad. Najczęściej spotkać możemy stopy z dodatkiem srebra i miedzi.  Dodatek metali nieszlachetnych nazywany jest „ligurą” lub „ligaturą”. Cena złota może się różnić w zależności od ilości czystego złota i określana jest za pomocą  próby złota, czyli procentowej lub wagowej ilości czystego złota znajdującego się  w danym wyrobie.  

Uwaga! Uprzejmie informujemy, iż nie prowadzimy skupu złotego pyłu ani nieoczyszczonego złota dentystycznego. Nasza firma skupuje złoto o próbie minimum 333 dla złota (8 karatowe złoto). Nie ma minimalnej ani maksymalnei ilości skupowanego złota

Dla orientacji podajemy rodzaje prób złota.

Próba złota – jest to sposób określenia zawartości złota w stopie wyrażony w promilach, czyli jeśli stop zawiera połowę czystego złota to będzie to próba 500.

Złoto w czystej postaci jest metalem o barwie jaskrawożółtej, bardzo miękkim i ciągliwym. Bardzo dobrze przewodzi elektryczność i nie rdzewieje pod wpływem działania warunków atmosferycznych.Czyste złoto jest bardzo miękkie dlatego by uzyskać pożądaną twardość, wytrzymałość i kolor, złoto stapia się z innymi metalami. W celu standaryzacji ilości złota w stopie wprowadzono tzw. próby złota:

0 próba 999 zawiera 99,9% czystego złota
1 próba 960 zawiera 96,0% czystego złota
2 próba 750 zawiera 75,0% czystego złota
3 próba 585 zawiera 58,5% czystego złota
4 próba 500 zawiera 50,0% czystego złota
5 próba 375 zawiera 37,5% czystego złota
6 próba 333 zawiera 33,3% czystego złota


Ilość złota w stopie określa się też w karatach, gdzie 1 karat to 1/24 zawartości wagowej złota w tym stopie:

24-karatowe – próba 1000 (z definicji, w rzeczywistości znajdujące się w handlu monety bulionowe zawierają do 99,999% złota)
23-karatowe – próba 958
22-karatowe – próba 916
18-karatowe – próba 750
14-karatowe – próba 585
12-karatowe – próba 500
10-karatowe – próba 417
9-karatowe – próba 375
8-karatowe – próba 333