Laptopy - pożyczki pod zastaw Bydgoszcz

Laptopy - pożyczki lombardowe

Pożyczki lombardowe pod zastaw laptopa są coraz popularniejszą formą zawierania transakcji w lombardach. Laptop przestał być dobrem luksusowym, podobnie jak telefony, można go nabyć za symboliczną kwotę u operatora, ceny nowych komputerów przenośnych również są już stosunkowo niewysokie. Ponadto kwota pożyczki jaką klienci otrzymują  za działający sprzęt tego typu bywa wystarczającą by zaspokoić potrzeby finansowe danej chwili. Punktem odniesienia w przypadku wyceny są przede wszystkim ceny modeli o porównywalnych parametrach, ponieważ nawet jeśli laptop jest renomowanej marki to niestety mało kto na rynku wtórnym przy zakupie sprzętu sugeruje się bardziej marką niż możliwościami danej specyfikacji technicznej.

Na możliwie wysoką wycenę lombardową laptopa wpływa wiele czynników, a mianowicie:

  • nienaganny stan wizualny i techniczny, im mniej widocznych śladów użytkowania i uszkodzeń technicznych tym lepiej
  • sztywność zawiasów matrycy (czyli lepiej żeby matryca pracowała możliwie sztywno)
  • brak śladów serwisowania, pęknięć, śladów upadku
  • ładująca się bateria, która jednocześnie pozwala popracować nieco po odłączeniu laptopa od kontaktu
  • parametry laptopa, która pozwalają na jego komfortowe użytkowanie, im lepsze parametry tym kwota pożyczki wyższa
  • marka i model laptopa, która najlepiej żeby cieszyła się stosunkowo niewysoką awaryjnością i pozytywną opinią użytkowników
  • potencjalne możliwości odsprzedaży laptopa gdyby jednak klient nie był w stanie go odebrać mimo prolongaty terminu pożyczki z naszej strony (jest to dość subiektywny punkt wynikający z naszych doświadczeń i z naszej strony w takiej sytuacji klient może odebrać naszą wycenę jako zaskakująco wysoką, bądź niekiedy niedoszacowaną, jednak zawsze wynika ona z bezpieczeństwa inwestycji za jaką uważamy transakcję lombardową)
  • możliwy komplet czyli: ŁADOWARKA (konieczna), karton, płyty instalacyjne, oryginalny system operacyjny Windows z „wlepką” świadczącą o jego legalności

Im mniej z powyższych punktów jest spełnionych tym kwota pożyczki lombardowej z naszej strony jest niższa. Laptopów w złym stanie technicznym i wizualnym nie bierzemy w lombard, bądź proponujemy kwoty bardzo skromne, motywujące właściciela do odebrania towaru. Jeżeli nie ma żadnego argumentu na obronę sprzętu to musi być choć jeden – bardzo okazyjna cena. W razie potrzeby możemy podać przybliżoną wycenę sprzętu przez telefon, w oparciu o szczery opis stanu notebooka, niemniej jednak jest to zawsze kwota szacunkowa, ponieważ dopiero widząc towar możemy określić dokładnie jego wartość.