LOMBARD w Bydgoszczy
WYŻSZA KULTURA LOMBARDU

Komis Lombard Bydgoszcz

Jak wygląda usługa Komisu w Bydgoszczy?

Przyjęcie towaru w komis jest jedną z form współpracy oferowaną Klientom przez nasze bydgoskie lombardy. Polega ona na spisaniu umowy komisowej i pozostawieniu towaru w naszych rękach w celu dalszej umiejętnej sprzedaży. W dzisiejszych czasach jest to coraz mniej popularny rodzaj transakcji z uwagi na rozwijającą się popularność sprzedaży na aukcjach internetowych.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzyskania przez Klienta relatywnie wysokiej ceny za swój towar. Wadą natomiast czas na otrzymanie gotówki, która to trafia do sprzedającego dopiero po dokonaniu sprzedaży przez naszą firmę.

Wystawić towar na aukcji internetowej może każdy i to z dobrym powodzeniem. Jednakże wymaga to zaangażowania, poświęcenia czasu na wykonanie zdjęć i sporządzenie opisu przedmiotu, cierpliwości w odpisywaniu na maile, odpowiadaniu na telefony od zainteresowanych, często na umówienie się w celu obejrzenia wystawionej rzeczy, w końcu bezpiecznego spakowania i pofatygowania się na pocztę bądź droższą wysyłkę przez kuriera.

Jest wiele osób, które nie mają na to czasu, nie lubią albo z innych przyczyn nie chcą tego robić. Prościej jest oddać towar w komis, ustalić swoją cenę i pozostawić sprzedaż specjalistom.

Poniżej prezentujemy kilka powodów dla których warto zawrzeć z nami umowę komisową:

  • wykonujemy solidne aukcje oparte na estetycznym szablonie
  • przykładamy się do opisu obiektywnie opisując wystawiany przedmiot
  • fotografujemy przedmiot z należytą wrażliwością, z pietyzmem uwydatniamy istotne szczegóły
  • wnikliwie sprawdzamy stan techniczny każdej wystawianej rzeczy
  • umożliwiamy oglądanie i testowanie przedmiotów przed zakupem w naszych punktach sprzedaży
  • służymy radą i pomocą w podejmowaniu decyzji
  • udzielamy gwarancji rozruchowej
  • bierzemy na siebie odpowiedzialność za sprzedaną rzecz; jako firma o stałym od kilkunastu lat adresie prowadzenia działalności musimy dbać o jakość i bezawaryjność sprzedawanych przedmiotów komisowych
  • mamy sporo pozytywnych i autentycznych komentarzy
  • mamy cały czas kontakt z szerokim gronem odbiorców bezpośrednich w Bydgoszczy

W efekcie szanse sprzedaży tego samego przedmiotu przez naszą firmę są znacznie większe. Kupujący decydują się przełknąć naszą marżę stawiając na jakość obsługi i pewność zakupu. Zawsze wiedzą co kupują i albo wychodzą od nas jako szczęśliwi nabywcy albo jako zadowoleni doinformowani klienci zachowujący dobre zdanie o naszej firmie.

Czasami umożliwiamy naszym zaufanym Klientom dokonanie transakcji łączonej komis – skup.

Transakcja łączona Komis – Skup.

Transakcja taka jest bardzo korzystna dla Klienta. Polega ona na ustaleniu marży komisowej jednakże od razu wypłacana jest przez nas gotówka w wysokości jaką wypłacilibyśmy w przypadku skupu towaru. Taką metodę rozliczenia stosujemy tylko w przypadku osób bardzo dobrze nam znanych gdyż wymaga ona dużego zaufania i współpracy obu stron. Wykładając gotówkę za towar ponosimy pewne ryzyko. Od tej chwili odpowiadamy za stan sprzętu i jego wady ukryte. Za taką sprzedaż oczekujemy pewnej gratyfikacji którą to w efekcie dzielimy się z Klientem zostawiając sobie jedynie marżę komisową. Klientowi umożliwiamy wgląd w ceny sprzedanych towarów i koszty jakie poniesliśmy z tego tytułu. Jest to forma współpracy bardzo mało dla nas opłacalna dlatego oferujemy ją tylko wybranym Klientom.

KALKULATOR LOMBARDOWY

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na ile dni?
Przykład obliczony dla wyrobów ze złota
kwota zwrotu
Sprawdź ofertę dla innych kategorii

NASZE PUNKTY

LOMBARD 1 NIECZYNNY!!!

Lombard w trakcie przenoszenia! Zapraszamy do drugiego punktu
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy

LOMBARD 2 Powiększony!!!

Działamy teraz ze zdwojoną mocą. Pracujemy również w soboty.
ul. Świętojańska 2
85-733 Bydgoszcz
pełna wersja mapy