Rowery - pożyczki pod zastaw Bydgoszcz

Rowery jako zastaw lombardowyW naszym punkcie na Piotrowskiego 21 przyjmujemy pod zastaw również rowery. Rower jest bardzo wygodnym zastawem szczególnie w okresie zimowym kiedy go nie używamy i nie jest nam potrzebny. Pomimo rozmiarów bardzo łatwo jest go dostarczyć gdyż rowerem można przyjechać i odjechać bez konieczności transportowania go środkami komunikacji miejskiej.

Na rynku jest wiele rowerów tzw. "marketowych" kupionych za kilkaset zł w markecie. Wiele z nich z zakresu cenowego 300-500zł to rowery bardzo kiepskie i takich rowerów staramy się nie przyjmować. Wyjątek stanowią rowery marketowe w bardzo dobrym stanie ale wówczas pożyszki oscylują w zakresie 50-100zł.

Szczególna sytuacja ma miejsce w odniesieniu do rowerków dziecięcych z kołami 12 i 16 cali. Ich jakość jest porównywalna we wszystkich sklepach, bez względu na to czy jest to sklep markowy czy market, jednakże ich wartość jako zastawu również jest niska bo w granicach 50-100zł.

Natomiast rowery markowe są u nas zawsze mile widziane a kwoty pożyczek ustalamy na 50% ich wartości rynkowej lub nieco więcej w wyjatkowych przypadkach. To czy rower jest brudny lub stary nie ma większego znaczenia. Liczy się jego stan techniczny i pozycja na rynku rowerów używanych.

Bardzo ważnym czynnikiem podnoszącym wartość wyceny roweru jest udokumentowanie zakupu. Wiadomo iż bardzo łatwo wejść w posiadanie cudzego roweru dlatego Klienci przedstawiający dowód zakupu są szczególnie traktowani i dostają wyższe kwoty pożyczek.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych zastawów lombardowych i ich wyceny:


Rower Merida - zastaw lombardowyRower MERIDA XC TFS 500

Szacowana wartość zastawu to 1500-1800zł. Została udzielona pożyczka w kwocie 1000zł

RAMA-Matts TFS pro-D SingleROZMIAR-22"
AMORTYZATOR-RST First Air 100
HAMULEC P/T-Shimano M445 180/160mm
KORBA-Shimano M430 octa 44-32-22
PRZERZUTKA PRZÓD-Shimano Deore
PRZERZUTKA TYŁ-Shimano XT-9
KASETA-Shimano CS-HG50 11-34
KIEROWNICA-XM Speed CEN
MOSTEK-XM Speed CEN
PIASTA P/T-Shimano M435 centerlock
PEDAŁY-XC alloy
OBRĘCZE-Matts PRO-D
SIODŁO-XM Side-3
SZTYCA-XM Speed 31,6
MANETKA P/T-Shimano Deore rapidfire 3/9
OPONA P/T-Merida Race Lite 2,1

Z uwagi na dość dobry stan roweru i udokumentowane źródło pochodzenia udzieliliśmy pożyczki lombardowej w wyższej kwocie niż zakładane 50% ceny rynkowej. Merida jest marką znaną na naszym rynku a prezentowany egzemplarz posiada osprzęt typowy dla wysokich osób lubiących rywalizację w MTB.


Rower Giant Brass - zastaw lombardowyRower GIANT BRASS

Szacowana wartość roweru to 900-1100zł. Kwota udzielonej pożyczki wyniosła 600zł

Rama Giant Brass AluxX Aluminiowa
Rozmiar Ramy S 12.5"
Amortyzator na przednim kole firmy RST Launch RA, skok 100mm
Tylna przerzutka SRAM X.5
Piasta Przednia Formula Disc 36x100
Piasta Tylna Formula Disc 32x135
Korba SR Duro-S, 32
Manetki SRAM X-Gen Trigger 8-biegów

Rower miał dokumenty zakupu, używany był zaledwie przez 5 miesięcy i nie nosił praktycznie żadnych oznak użytkowania. Rower jest mało popularny gdyż jest to rowerek do takich dyscyplin rowerowych jak dual, dirt czy street ale jego stan wizualny i techniczny pozwolił na przyzwoitą wycenę.


Rower Grand - zastaw lombardowyRower GRAND

Szacowana wartość roweru to 80-120zł. Kwota udzielonej pożyczki wyniosła 50zł.

Rowerek w dość dobrym stanie ale niestety jest to bardzo słaby jakościowo wyrób "marketowy".